Logo Eminus

Podmínky prodeje koťat z chovatelské stanice Eminus

Koťátka neprodáváme pro další obchod, což je vázáno smlouvou, ani takzvaným množitelům, kteří si myslí, že je kočička pro ně vhodným zdrojem příjmů a neohlížejí se na její zdraví ani na chovný řád.

S budoucími majiteli vyžadujeme osobní kontakt, nejraději ještě osobní návštěvu u nás, před zakoupením kotěte, pokud je to možné.

Koťátka odcházejí z domova nejdříve ve věku 13 - 14 týdnů, jsou odchovávána dle chovného řádu Českého svazu chovatelů koček a prodáváme je pouze s průkazem původu. Budoucí majitel obdrží smlouvu o prodeji, očkovací průkaz a rodokmen. U koťat prodávaných na mazlíka požadujeme potvrzení o kastraci. U těchto koťat prodávaných na mazlíka dostane kupující při převzetí kotěte pouze kopii průkazu původu a až po obdržení potvrzení o kastraci, v jednom roce věku kotěte, dostane originál. Koťátka u nás vyrůstají v domácím a láskyplném prostředí, jsou plně socializovaná, naučená hygieně, jsou vymazlená a nám samozřejmě není lhostejné do jakých podmínek a prostředí odcházejí a proto si vymiňujeme možnost případné návštěvy a budeme rádi, pokud nás nový majitel bude průběžně informovat.

Stejně tak i my nabízíme případnou pomoc začínajícím chovatelům či vystavovatelům, ať už radou či jakoukoliv jinou formou. Koťátka jsou od narození v řádné péči veterináře a při prodeji jsou několikrát řádně odčervená, očkovaná, do chovu i s identifikačním mikročipem a mezinárodním očkovacím průkazem.

Požadujeme následný kontakt a informace o zdraví a prospívání kotěte. V případě, že se chovatel dozví, že je kotě u nového majitele zanedbáváno, či dokonce týráno, vyhrazuje si chovatel smluvně právo k odebrání kotěte zpět.

Rozhodne-li se nový majitel kotě z nějakého důvodu prodat, je povinen o tom chovatele informovat a nabídnout mu kotě k odprodeji jako prvnímu tzv.předkupní právo. Máte-li o koťátko z mého chovu zájem a jste-li připraveni se o něj řádně starat,neváhejte mne kontaktovat.